LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Hajdut, dallaverexhi, palaço”/ Aktori Astrit Çerma “i përvishet” Metës: Nuk ke frikë se…

28 Shtator 2020, 07:44, Politikë CNA

Aktori Astrit Çerma ka reaguar me tone të forta kundër presidentit Ilir Meta, pasi ky I fundit disa ditë më parë është shprehur se ?Mua nuk më shqetësojnë aspak akuzat e çështjet që hapen në emrin tim. Nuk kanë lindur ende në këtë botë burra, vendas apo ndërkombëtarë, që të shantazhojnë Ilir Metën si politikan”.

Në një postim në rrjetet sociale, Çerma numëron disa nga ?bëmat? e presidentit, ndërsa I drejton edhe disa pyetje kreut të shtetit.

?Deklaron Presidenti:

…”…Mua nuk më shqetësojnë aspak akuzat e çështjet që hapen në emrin tim. Nuk kanë lindur ende në këtë botë burra, vendas apo ndërkombëtarë, që të shantazhojnë Ilir Metën si politikan”…

E morëm vesh: Si..”politikan”.. vetëm në daltë ndonjë…aljen..e të të bëjë që të dhitesh në brekë…

Po mir o ” byrazer”, po..Si…skrapalli?..Ëëë?..Si qytetar i këtij vëndi ku je majmur si..”politikan”?…Ëëë.

Po..Si deputet, ku je paguar sa të ka ngrënë palla?..Eëë?!…Si zyrtar dhe kryezyrtar more?… Ëëë?..

Dhe në se nuk e “rruan” as për këto, po…

Si..hajdut? Si dallaverexhi?..Si palaço?..Si qen e bir qeni?…Ëëë?!…

Nuk ke frike se ndonjë ditë do të dali ndonjë hundë lesh dhe do të..bëj…përshesh?!..

Në mos për “zotrote”, e di ti që…Historia ka treguar se..”historia”, shpesh, vazhdon edhe..”pas teje”…

Dhe shpesh e shpesh ata që mbeten..”pas teje”..vuajn tërë ” meritat e trimërit” e tua…aq sa të mallkojn trup e shpirt.?-shkruan aktori Astrit Çerma./ CNA.al

Lajmet e fundit nga