LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Zjarr masiv në Vlorë/ Banorët kalojnë natën jashtë  

28 Shtator 2020, 06:21, Politikë CNA

Një zjarr i madh ka rënë mbrëmë në fshatin Zvërnec, në Vlorë.

Për këtë arsye shumë banorë janë detyruar të dalin nga banesat dhe kanë kaluar natën jashtë.

Sipas informavioneve paraprake, flakët janë përhapur me shpejtësi si rezultat e erës së fortë duke vënë në rrezik jetën e banorëve, e për pasojë është bërë menjëherë evakuimi i tyre.

Zjarri ka përfshirë varrezat si dhe ullishtet shumë pranë fshatit Zvërnec./CNA.al

Lajmet e fundit nga