LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

De Ketelere firmos më në fund me Milanin, mungon vetëm zyrtarizimi

2 Gusht 2022, 20:46, Sport CNA
De Ketelere firmos më në fund me Milanin, mungon vetëm

Aventura e Sharl de Ketelere me Milanin më në fund mund të fillojë. Talenti belg, i cili mbërriti nga Bruges për 32 milionë plus tri bonuse dhe një përqindje prej 12.5% ??për çdo rishitje të ardhshme.

CDK iu nënshtrua vizitave mjekësore, të cilat i kaloi me sukses përpara se të shkonte në “Casa Milan” për të nënshkruar kontratën që do ta lidhë atë me klubin kampion italian për pesë vjet.

Një marrëveshje me vlerë 2.3 milionë euro, e cila do të zgjasë deri më 30 qershor 2027. Lojtari do të veshë fanellën me  numrin 90, njëlloj si aventura e tij në Bruges me të cilën luajti 120 ndeshje dhe shënoi 25 gola. 

Lajmet e fundit nga