LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Elvi Berisha kërkon largimin, "tërbohen" drejtuesit e Skënderbeut

2 Gusht 2022, 10:10, Sport CNA
Elvi Berisha kërkon largimin, "tërbohen" drejtuesit e
Elvi Berisha

Skënderbeu dhe Berisha kanë nisur tashmë një “luftë nervash”. Marrëdhëniet mes klubit dhe lojtarit janë këputur plotësisht. Gjithçka ka nisur pas kërkesës së lojtarit për t’u larguar nga bardhekuqtë. Ai po kërkon një sistemim të ri sezonin e ardhshëm, ndonëse kontrata e mban të lidhur.

Zyrtarisht marrëveshja i skadon në dhjetor të këtij viti, por pretendonte që drejtuesit t’i jepnin lirinë pa kosto. Kjo ka “xhindosur” drejtuesit, që nuk kanë në plan ta lënë të lirë lojtarin. E thënë troç, te Skënderbeu janë të vendosur të mos e humbasin me parametër zero.

Drejtuesit bardhekuq pranojnë ta lënë të lirë lojtarin vetëm me një kusht: nëse marrin 30 mijë euro. Diçka e tillë duket se po e mban sulmuesin pezull.

Tashmë 23-vjeçari ka dy rrugë, ose do të kërkojë një ofertë zyrtare që t’i referohet klubit, ose në të kundërt duhet të përmbushë detyrimet që i përcakton kontrata.

Lajmet e fundit nga