LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Barcelona nuk ka të ndalur në merkato, gjen akordin me Bernardo Silvën

1 Gusht 2022, 14:26, Sport CNA
Barcelona nuk ka të ndalur në merkato, gjen akordin me Bernardo

Barcelona vazhdon të kryejë goditje të mëdha këtë merkato, ku pas shumë emrave të mëdhenj të afruar në skuadër, është gjetur akordi dhe mesfushorin e Mançester Sitit, Bernardo Silva.

Gjithsesi, ky operacion nuk do të jetë shumë i lehtë, pasi Guardiola prej kohësh është shprehur se portugezi nuk është në shitje.

Siç bëjnë me dije mediat angleze, ky transferim nuk mund të ndodhë nëse Frenki de Jong nuk shitet drejt Mançester Junajtid ose Çelsit, që së fundmi ka dërguar një ofertë drejt katalanasve.

Holandezi nuk ka ndërmend të largohet nga “Camp Nou” dhe nuk ka pranuar as uljen e rrogës, gjë që po sjell probleme për Barcelonën.

Gjithsesi, Laporta do të bëjë gjithçka mundet vetëm për të afruar në skuadër yllin portugez, i cili pëlqehet shumë nga Çavi.

Lajmet e fundit nga