LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

VIDEO/ Skena dhune në Argjentinë, futbollisti godet me grusht gjyqtaren femër dhe shoqërohet nga policia

1 Gusht 2022, 11:17, Sport CNA

Në një ndeshje rezervash në Argjentinës, shpërthyen skenat e dhunës ku një lojtar goditi me grusht gjyqtaren femër, pasi kjo e fundit e ndëshkoi atë me karton të kuq.

Në sfidën Indipendencia-Garmense, e vlefshme për ligat provinciale në Buenos Aires, Kristian Tirone u nervozua jashtë mase shumë kur pa që Dalma Kortadi i drejtoi kartonin e kuq. Në momentin kur situata po nxehej akoma dhe më shumë, Tirone shkoi me vrap pas Kortadit dhe e goditi me grusht pas koke, duke e përplasur në tokë.

Dhuna vazhdoi sërish pas kësaj, saqë u desh dhe ndërhyrja e forcave policore, të cilat shoqëruan Tironen, pas aktit që ai kreu ndaj gjyqtares, gjë që nxiti dhunën dhe mes lojtarëve të tjerë.

 

Lajmet e fundit nga