LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Roma nuk ndalet, merr edhe Vajnaldumin

2 Gusht 2022, 09:55, Sport CNA
Roma nuk ndalet, merr edhe Vajnaldumin
Vajnaldum

Roma duket se ka në plan për të hyrë fuqishëm në garën për titull këtë sezon, me trajnerin Zhoze Murinjo që ka kryer një merkato mjaft të mirë.

Siç bëjnë me dije mediat italiane, Xheorxhino Vajnaldum është futbollisti më i ri i verdhekuqëve. Kryeqytetasit dhe PSG-ja kanë rënë dakord për huazimin e holandezit, me të dyja palët që do të ndajnë përgjysmë rrogën e tij.

Edhe vetë mesfushori duket i lumtur për këtë lëvizje, pasi prej kohësh e kishte gjetur akordin me klubin italian.

Tani prezantimi i tij mbetet vetëm çështje orësh, me Vajnaldumin që pritet të bashkohet menjëherë me skuadrën e Murinjos për t’u bërë gati për sezonin e ri.

Lajmet e fundit nga