LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

ZYRTARE/ U largua nga futbolli i luajtur, Gent Muça bëhet trajner i...

1 Gusht 2022, 17:12, Sport CNA
ZYRTARE/ U largua nga futbolli i luajtur, Gent Muça bëhet trajner

Gentian Muça është trajneri i ri i skuadrës U-21 të moshave. Klubi i Tiranës ka bërë me dije emërimin e ish-qendërmbrojtësit në këtë pozicion të ri te kryeqytetasit. Përmes një njoftimi në kanalin zyrtar, kampionët e Shqipërisë bëjnë me dije:

“Klubi i Futbollit Tirana njofton zyrtarizimin e trajnerit te moshave U-21, Gentian Muça. Ish-kapiteni i bardhebluve do të marrë drejtimin e ekipit U-21. Pas një eksperience si lojtar i spikatur dhe shumë i dashur i tifozerisë më të madhe, Muça kthehet në shtëpinë bardheblu tashmë si pjesë e rëndësishme e pankinës së strukturave të klubit duke filluar nga data 3 Gusht në proçesin e seleksionimit të të rinjve. E Mërkurë – 03.08.2022 deri më 15.08.2022 fillojnë seleksionimet në Akademinë e Futbollit Tirana”.

Gent Muça është një nga ish-futbollistët që ka dhënë një kontribut të madh në futbollin shqiptar. Qendërmbrojtësi bardheblu, përveç cilësive në fushë, kishte edhe një lidhje të ngushtë me tifozët kryeqytetas. Tashmë ai ka marrë një pozicion të rëndësishëm duke u bërë trajner i 21-vjeçarëve.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Akademia e Futbollit Tirana (@kftirana_academy)

Lajmet e fundit nga