LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pioli: Cikli fitues i Milanit sapo ka nisur

1 Gusht 2022, 16:12, Sport CNA
Pioli: Cikli fitues i Milanit sapo ka nisur
Stefano Pioli

Tekniku i Milanit, Stefano Pioli, ka rrëfyer emocionet për titullin e fituar gjatë sezonit të shkuar dhe pritshmëritë për sezonin e ardhshëm në një intervistë për “Dazn”.

Tekniku i kuqezinjve ka treguar me bindje se cikli fitues i skuadrës sapo ka nisur dhe se pret që sezoni i ardhshëm të ketë një lodhje të shtuar për shkak të Botërorit.

“Ky është një cikël fitues që sapo ka nisur dhe jam i sigurt që do të vazhdojë i tillë. Në kemi kuptuar se cfarë duhet të bëjmë për të qendruar fitimtarë. Pasi fituam titullin mora shumë telefonata ku më thuhej se tani duhet të kisha më shumë kujdes, por i kam parë djemtë mjaft të përqendruar.

Sezoni i ardhshëm pres që të jetë i lodhshëm, do të luajmë shumë ndeshje në një hapësirë të shkurtër kohore dhe duhet të jemi të kujdesshëm si nga ana fizike dhe nga ajo psikologjike”, u shpreh Pioli.

Lajmet e fundit nga