LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Gjermania ndryshon dizajnin e fanellës për Botërorin e Katarit

1 Gusht 2022, 22:11, Sport CNA
Gjermania ndryshon dizajnin e fanellës për Botërorin e Katarit
Gjermania

Gjermania ndryshon. Jo ambiciet për t’u kthyer përsëri në majën e futbollit botëror, por fanellën me të cilën do të synojë që të kthehet te suksesi që i mungon që nga viti 2014.

Në internet është zbuluar se fanella e re e parë e Gjermanisë për Botërorin e Katarit, do të jetë shumë më ndryshe nga ato të viteve të fundit.

Kështu, kthehen për herë të parë që nga viti 2008 vijat vertikale dhe do të jetë një shirit i tillë i vetëm i zi në mes të fanellës së bardhë.

Një ndryshim i plotë me vitet e kaluara dhe modelet tradicionale me valëzim. Ndërkohë, edhe shkronjat do të jenë me “të artë metalike”, që përbën një risi për përfaqësuesen gjermane.

Një model i ngjashëm u përdor në "Euro 2008" nga Gjermania, por bëhej fjalë për bluzën e dytë, e cila ishte e kuqe me një shirit të madh të zi në mes.

Gjermania ndryshon dizajnin e fanellës për Botërorin e Katarit
Fanella e re

Lajmet e fundit nga