LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dështim në merkato te Partizani? Erdhi me bujë në verë, lojtari ende nuk ka luajtur me të kuqtë

1 Gusht 2022, 18:30, Sport CNA
Dështim në merkato te Partizani? Erdhi me bujë në verë,

Skuadra e Partizanit vijon përgatitjet intensive në Pogradec, në një klimë më të freskët se në kryeqytet, për të qenë në formë sa më më mirë për nisjen e sezonin të ri futbollistik. Rexhepi, Hoti, Menish, Atanaskovski, Cvetanovski, Telushi apo Romero, merkatoja e Partizanit është ndalur dhe për momentin nuk është zyrtarizuar asnjë futbollist.

Ndoshta tani drejtuesit po punojnë në dalje dhe emri që po përflitet për një largim të mundshëm është ai i Bekim Rexhepit. Nëse të gjithë prezantimet e verës kanë debutuar, i vetmi që nuk ka fituar minuta as gjatë miqësoreve është portieri. Gardiani përfundoi aventurën si huazim me Skënderbeun sezonin e fundit, për t’u bashkuar më pas me të kuqtë nga Shkëndija e Tetovës.

Dhe pse ka qenë krah “demave” që në Slloveni, ku u zhvillua faza përgatitore në kuadër të Europës, testi i parë për të ka munguar.Me largimin e Laroshit, Rexhepi ka konkurrencë vetëm me Alban Hoxhën dhe Aldo Teqjan. Mbetet për t’u parë si do shkojë e ardhmja e tij, pasi është mësuar të jetë titullar te Skënderbeu.

Lajmet e fundit nga