LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Levandovski rikthehet edhe një herë në Mynih, tifozët e Bajernit rrethojnë makinën e sulmuesit dhe nisin provokimet (video)

2 Gusht 2022, 12:13, Sport CNA
Levandovski rikthehet edhe një herë në Mynih, tifozët e

Robert Levandovski është rikthyer edhe një herë në Mynih. Jo për të përshëndetur klubin apo ish-shokët e skuadrës, por për të marrë sendet personale.

I parë duke u larguar nga Bavaria të martën në mëngjes, sulmuesi polak ishte brenda një "Audi" të kuq, ndërsa ua bëri me dorë tifozëve teksa po largohej, këto të fundit u përgjigjën me “Hala Madrid”, duke e ngacmuar këtë të fundit, që zgjodhi t’i bashkohej Barcelonës, pas një lufte të vërtetë me drejtuesit gjatë verës.

Sulmuesi qëndroi për 8 sezone te Bajerni, ku luajti 375 ndeshje dhe shënoi 344 gola, megjithatë la zhgënjim te tifozët bavarezë, për mënyrën se si u largua gjatë kësaj vere.

Lajmet e fundit nga