LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

SHORTI I CHAMPIONS-it/ Goglat vendosin fazën “play-off”, skuadrat presin të njohin kundërshtarët

2 Gusht 2022, 12:09, Sport CNA
SHORTI I CHAMPIONS-it/ Goglat vendosin fazën “play-off”,

Liga e Kampionëve ka hyrë në fazën finale të “play off”-it, ku do të mësojë përballjet që do të nxjerrin emrat e fundit të cilët do të jenë pjesë e kompeticionit më të madh europian për klube.

10 sfida do të luhen ditën e sotme dhe të nesërme, me përballjet e kthimit që do të luhen javën e ardhshme. Skuadrat që do të kualifikohen nga këto takime, do të njohin sot emrat e kundërshtarëve në raundin final.

Atyre do t’i bashkohen Trabzonspori dhe Kopenhageni, të cilat janë menjëherë pjesë e fazës finale, për shkak të renditjes së ligave të tyre në Europë.

Skuadrat do të ndahen në dy vazo për këtë short, ku në të parën do të jenë vetëm ekipet kampione të ligave të tyre, ndërsa në tjetrën do të jenë skuadrat që janë renditur të dytat ose të tretat (në bazë të renditjes së ligave në Europë).

Sherif Tiraspol / Viktoria Plzen

Union Shën-Xhilos / Rejnxhërs

Kopenhagen

Sherif Tiraspol / Viktoria Plzen

Karabag / Ferençvarosh

Bodo-Glimt / Zalgris Vilnius

Makabi Haifa / Apollon Limasol

Trabzonspor

Vazo e ligave:

Benfika / Midjyland

Union Shën-Xhilos / Rejnxhërs

Dinamo Kiev / Sturm Graz

Monako / PSV

Lajmet e fundit nga