LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rekord i ri, ish-sulmuesi i Skënderbeut udhëton drejt Belgjikës

2 Gusht 2022, 11:44, Sport CNA
Rekord i ri, ish-sulmuesi i Skënderbeut udhëton drejt Belgjikës

Arbnor Muja do të jetë sot në Belgjikë, për të kryer testet mjekësore dhe firmosur më pas kontratën. Gjithçka është kryer mes Dritës që zotëron kartonin dhe Antverp që do e blejë atë.

Sulmuesi ka rënë në sytë e klubit belg, që eliminoi shqiptarët e Dritës në turin e dytë të Conference League. Sulmuesi 23-vjeçar pritet të thyejë rekordin për transferimin më të shtrenjtë, që mbahet nga Valmir Veliu. Kujtojmë se Veliu u transferua nga Llapi te Gaziantep për rreth 180 mijë euro.

Kjo shumë është rekord për Kosovën, por me shumë gjasa jo dhe për shumë gjatë. Muja është lojtar me perspektivë, i cili pret në të ardhmen të grumbullohet nga përfaqësuesja e Kosovës, pasi ka luajtur për moshat.

Lajmet e fundit nga