LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Interi po mendon për rikthimin e bujshëm

2 Gusht 2022, 14:09, Sport CNA

Interi po mendon për rikthimin e bujshëm

Interi po vazhdon të shikojë me prioritet situatën në krahun e majtë të mbrojtjes ku pas largimit të Perisiçit dhe problemeve fizike të Robin Gosens, zikaltrit po shqyrtojnë mundësinë e një afrimi ku në listë është dhe emri i mesfushorit të Junajtidit, Aleks Tejes.

Sipas raportimeve nga “Tuttomercato.it”, 29-vjeçari që në të shkuarën ka luajtur për Interin nën urdhrat e Roberto Mançinit është vendosur në shitje nga ana e Juanjtid për shkak se tekniku Erik Ten Hag nuk e shikon si pjesë të skuadrës për sezonin e ardhshëm.

Tejes nuk do të ishte kundër një rikthimi në Milano, por mbetet që Interi dhe Junajtid të gjejnë gjuhën e duhur për këtë transferim me “Djajtë e Kuq” që për momentin duket të refuzojnë ofertat për huazimin e lojtarit.

Lajmet e fundit nga