LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sfida të mëdha për Champions League/ Mësohen përballjet e mundshme në finalet e “play-off”-it

2 Gusht 2022, 12:35, Sport CNA
Sfida të mëdha për Champions League/ Mësohen përballjet

UEFA ka hedhur sot shortin për skuadrat e Champions League, që do luajnë në “play-off” për të tentuar një vend mes më të mirëve të Europës. Ceremonia u mbajt në Nion të Zvicrës.

Më poshtë mund të shihni përballjet e mundshme, ndërsa vlen për t’u theksuar se Trabzonspor dhe Kopenhagen janë shtuar direkt në këtë fazë, për shkak të koeficientëve që mbajnë shtetet që përfaqësojnë.

Qarabag-Ferencvaros / Sherif Tiraspol-Viktoria Plzen

Bodo-Glimt-Zalgiris / Ludogorets-Dinamo Zagreb

Maccabi Haifa-Apollon Limasol / Crvena Zvezda-Pyunik

Dynamo Kyiv-Sturm Graz / Benfica-Midtjylland

Royale Union Saint-Gilloise-Rangers / Monaco-PSV

Takimet që do vendosin skuadrat të cilat kalojnë në Champions League do luhen më 16 dhe 17 gusht sfidat e para, ndërsa ato të kthimit me 23 dhe 24 gusht. Kujtojmë se shorti për grupet e Champions League do hidhet më 25 gusht.

Lajmet e fundit nga