LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

3 ditë larg nga starti i Premier League, Chelsea gati ”Plani B” për yllin e Southampton

2 Gusht 2022, 19:58, Sport CNA
3 ditë larg nga starti i Premier League, Chelsea gati ”Plani B”

Vetëm pak ditë na ndajnë nga starti i kampionatit numër 1 në botë. Ekipet kanë përgatitur çdo gjë për një edicion që do garantojë emocione të mëdha. Të shumtë janë zërat për lëvizjet e mundshme deri në limitin që lejon kjo verë transfertash. Është Chelsea që është hedhur në sulm për shërbimet e Walker Peters.

Mediat angleze raportojnë që te Chelsea janë të gatshëm të negociojnë për shërbimet e 25-vjeçarit që bën pjesë në radhët e Southampton. Chelsea po planifikon Walker Peters si “Plan B” në qoftë se nuk arrihet një akord për të shumëkërkuarin e merkatos së verës Marc Cucurella.

Chelsea sapo ka arritur të bëjë zyrtare dhe afrimin e tyre më të fundit Carney Chukëuemeka nga ekipi i Aston Villa. 18 vjeçari do të udhëtoj drejt Londrës për të arritur marrëveshjen mbi termat personal dhe firmosjen e kontratës.

Lajmet e fundit nga