LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Temperaturat deri në 32 gradë celsius/ Moti për ditën e sotme

10 Korrik 2022, 08:07, Sociale CNA
Temperaturat deri në 32 gradë celsius/ Moti për ditën e
Foto ilustruese

Pjesa e parë e ditës do të jetë kryesisht në dominimin e kthjellimeve në pothuajse gjithë vendin tonë.

Por gjatë pjesës së dytë të ditës parashikohet që herë pas here të ketë kalime vranësirash në të gjithë territorin, ku më të dukshme do të jenë në zonat malore.

Pritet që vranësirat të pësojnë zhvillime të përkohshme në zonat malore duke sjellë momente të pakta me shira të izoluar.

Temperaturat e ajrit do të mbeten të pandryshuara në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 8°C deri në 32°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim deri në 2 ballë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga