LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Temperaturat deri në 39°C/ Moti për ditën e sotme

6 Korrik 2022, 08:02, Sociale CNA
Temperaturat deri në 39°C/ Moti për ditën e sotme
Foto ilustruese

Mbetemi në mbizotërimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike, duke bërë që në orët e para të ditës të kemi dominim të kthjellimeve në pjesën më të madhe të vendit.

Por gjatë mesditës dhe në vijim parashikohet që vranësirat e lehta të përfshijnë të gjithë Shqipërinë, por nuk do të mund të sjellin reshje.    

Sipas Meteoalb, temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 15°C deri në 39°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare në det me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 2-3 ballë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga