LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vijojnë temperaturat “përvëluese”/ Moti për ditën e sotme

4 Korrik 2022, 08:00, Sociale CNA
Vijojnë temperaturat “përvëluese”/ Moti për
Foto ilustruese

Deri në orët e mesditës territori shqiptar do të jetë në mbizotërimin e kthjellimeve në pothuajse gjithë vendin.

Por pas mesdite parashikohet të ketë shaqje të vranësirave në zonat malore dhe të ulëta duke krijuar mundësi për shira të pakët në zonat veriore. Ndërsa bregdeti do të vijojë të jetë në mbizotërimin e kthjellimeve.

Sipas Meteoalb, temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 16°C deri në 39°C.

Era do të fryjë lehtë me shpejtësi mbi 35 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim deri në 2 ballë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga