LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Erë e fortë dhe rrebeshe shiu/ Moti i keq boshatis plazhet, largohen pushuesit

8 Korrik 2022, 13:14, Sociale CNA
Erë e fortë dhe rrebeshe shiu/ Moti i keq boshatis plazhet, largohen

Moti i keq, me reshje shiu, erë të fortë dhe rrufe, ka përfshirë pothuajse gjithë vendin që prej mesditës.

Kjo ka bërë që plazhet të boshatisen nga pushuesit dhe turistët, të cilët si rrjedhojë e shiut janë larguar me shpejtësi.

Largimi i pushuesve dhe turistëve ka shkaktuar trafik në rrugët e qytetit të Vlorës, sidomos në Lungomare.

Sipas sinoptikanëve, kjo e premte sjell vranësirat dhe reshjet në të gjithë territorin e vendit.

Temperaturat e ajrit ranë ndjeshëm në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 9°C deri në 31°C. /E.T-CNA.al

Lajmet e fundit nga