LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Kalime vranësirash, temperaturat ulen me 2-3 gradë/ Moti për ditën e sotme

7 Korrik 2022, 08:03, Sociale CNA
Kalime vranësirash, temperaturat ulen me 2-3 gradë/ Moti për
Foto ilustruese

Pjesa e parë e ditës do të sjellë kthjellime në zonat bregdetare dhe të ulëta, por kalime vranësirash do të ketë në zonat malore.

Ndërsa gjatë pjesës së dytë të ditës pritet të ketë kalime vranësirash në të gjithë territorin shqiptar, ku në zonat malore do të krijojnë mundësi për momente të pakta me pika shiu.             

Sipas Meteoalb, temperaturat e ajrit do të vijojnë të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 14°C deri në 38°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi mbi 35 km/h nga drejtimi verior duke krijuar në brigjet detare dallgëzim mbi 2 ballë./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga