LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pas temperaturave përvëluese, rikthehen reshjet e shiut/ Si do të jetë moti në ditët në vijim

6 Korrik 2022, 13:54, Sociale CNA
Pas temperaturave përvëluese, rikthehen reshjet e shiut/ Si do të
Foto ilustruese

Fundjava pritet të sjellë ulje temperaturash dhe reshje në disa zona të vendit.

Sipas meterologut Hakil Osmani, temperaturat do të bien me të paktën 2-3 gradë duke nisur nga e premtja.

Maksimumi të mos shkojë më shumë se 38, përjashtim Elbasani me 39. Temperaturat më të larta, të hënën dhe të martën me 41 gradë.

Pritet të kemi rënie me 2-3 gradë Celcius. E premtja sjell një rënie të ndjeshme të vlerave.

Mbeten prezentë vranësirat. E premtja zgjeron hartën e reshjeve, mund të ketë rrebeshe afatshkurtra të shiut. Këto reshje shoqërohen me fuqizim të erës”, parashikon Hakil Osmani./E.T-CNA.al

Lajmet e fundit nga