Rriten sërish temperaturat/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

2 Qershor 2022, 08:07, Sociale CNA
Rriten sërish temperaturat/ Parashikimi i motit për ditën e sotme
Moti

Vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme dhe të ngrohta.

Sipas MeteoAlb masat ajrore të qëndrueshme dhe të ngrohta kanë përfshirë të gjithë territorin Shqiptar, duke bërë që pjesa më e madhe e vendit të jetë në mbizotërimin e motit të kthjellët gjatë orëve të para të ditës. Ndërsa orët e pasdites sjellin shfaqje të vranësirave kalimtare në të gjithë vendin, ku më të dukshme do të jenë në zonat Lindore.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditës duke luhatur vlerat ditore nga 12°C deri në 34°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi Perëndimor - Jugperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 2 ballë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga