LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zgjohet Lulzim Basha/ Bën filozofin duke kujtuar masakrën e 2 prillit në Shkodër

2 Prill 2023, 17:34, Politikë CNA

Zgjohet Lulzim Basha/ Bën filozofin duke kujtuar masakrën e 2 prillit

Ish-kryetari, humbësi serial i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është zgjuar sërish nga gjumi duke bërë dhe filozofin.

Gjumashi ekselent Basha ka përkujtuar katër martirët e demokracisë në Shkodër, Arben Broci, Bujar Bishanaku, Nazmi Kryeziu dhe Besnik Ceka, të cilët humbën jetën në demonstratën e 2 Prillit në vitin 1991 në Shkodër.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale ai shprehet se katër martirët janë frymëzim për çdo brez pasi sipas tij nëse nuk luftohet për lirinë ajo mund të zhduket.

“Arben Broci, Nazmi Kryeziu, Bujar Bishanaku dhe Besnik Ceka janë heronjtë e gjithë Shqipërisë që vunë gjakun e tyre në altarin e lirisë dhe demokracisë. Ata janë frymëzim për çdo brez, sepse çdo ditë që nuk luftohet për lirinë ajo është e kërcënuar të zhduket. Lavdi përjetë martirëve të 2 prillit”, shkruan Basha.

Tashmë ish-kryetari Basha duket se e ka kthyer në zakon që të reagojë në rrjetet sociale vetëm për raste të veçanta apo dhe ditë të shënuara./CNA

Zgjohet Lulzim Basha/ Bën filozofin duke kujtuar masakrën e 2 prillit

 

Lajmet e fundit nga