LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha kujton rrugën "fenomenale" të Lefter Allës/ “Ishte shtruar në mënyrë origjinale”

1 Prill 2023, 18:51, Politikë CNA

Berisha kujton rrugën "fenomenale" të Lefter Allës/

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka rikujtuar rrugën e shtuar nga kryebashkiaku në detyrë të Bulqizës, Leftër Alla, rrugë e cila sub ë virale asokohe në rrjetet sociale.

Berisha gjatë takimit me banorët e Bulqziës ka ironizuar këtë investim të kryebashkiakut duke e cilësuar atë si një rrugë të shtruar në mënyrë origjinale dhe duke u shprehur më tej se ishte ndër rrugët më të çuditshme që kishte parë ndonjëherë.

Berisha kujton rrugën "fenomenale" të Lefter Allës/

Këtë investim të Leftër Allës, Berisha e ka konsideruar edhe si një vjedhje të qytetarëve duke akuzuar jo vetëm Allën, por edhe pjesëtarë të tjerë të qeverisë së janë hajduta xhepi.

”Para disa kohësh unë pashë një fotografi ku ish-kryebashkiaku Lefter Alla, kishte shtruar një rrugë në një mënyrë origjinale që nuk kisha parë kurrë. Pllaka betoni, sigurisht që ajo ishte një çudi, por ju garantoj se Lefteri në krahasim me Edi Ramën, Belinda Ballukun, Arben Ahmetin, Erjon Veliajn, është thjeshtë një hajdut xhepi. Po, po ju them unë ju.

Po more zotëri, sepse ata vjedhin me dhjetëra dhe qindra milionë. Sepse ky monizëm po i përzë shqiptarët nga Shqipëria. Se në çdo votër po troket varfëria, se në çdo votër po troket skamja dhe dëshpërimi që sjellin ato”, tha kryedemokrati./CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga