LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Rama flet para gjyqit të Hashim Thaçit/ "Dikur u cilësua nga Biden si "George Washington" i Kosovës"

1 Prill 2023, 15:01, Politikë CNA

Rama flet para gjyqit të Hashim Thaçit/ "Dikur u cilësua

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish para gjyqit të ish-Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi, i cili akuzohet për krime lufte.

Rama kujton se vetë presidenti aktual i SHBA, Joe Biden e ka cilësuar Thacin si “George Ëashington” i Kosovës.

Kryeministri gjithashtu ngre pikëpyetjen nëse konsiderohen kriminelë ata që e cojnë popullin drejt lirisë.

“A duhet të konsiderohen kriminelë ata që e çojnë popullin e tyre drejt lirisë kundër regjimeve brutale? Është një mendim shqetësues, veçanërisht duke pasur parasysh se njeriu në këtë foto dikur u përshëndet si George Ëashington i Kosovës nga vetë Joe Biden!”, shkroi Rama në Twitter.

Rama flet para gjyqit të Hashim Thaçit/ "Dikur u cilësua 

Kujtojmë se seanca gjyqësore për ndaj ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, ish-kryeparlamentarëve, Jakup Krasniqi dhe Kadri Veseli, dhe ish-anëtarit të Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Rexhep Selimi do të zhvillohet më 3 prill në Dhomat e Specializuara në Hagë./CNA

 

Lajmet e fundit nga