LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Veliaj flet nga Kavaja/ Pse duhet t'i marrë PS-ja Këshillat Bashkiakë

1 Prill 2023, 14:22, Politikë CNA

Veliaj flet nga Kavaja/ Pse duhet t'i marrë PS-ja Këshillat

Nga Kavaja, Kreu i Bashkisë së Tiranës është shprehur se lista e kandidatëve të Partisë Socialiste për këshilltarë bashkiakë do të shërbejë për të vijuar bashkëpunimin e shkëlqyer mes Bashkisë dhe Qeverisë për projektet e ardhshme.

Kryebashkiaku theksoi se duke pasur dikë në krye të Këshillave Bashkiakë, puna do të jetë më e lehtë për tu realizuar.

Gjatë prezantimit të kandidatëve, Veliaj tha gjithashtu se pa punën e qeverisë nuk do ishin ndërtuar, apartamente, qendra shëndetësore dhe ujësjellësa.

“O shokë, çunat dhe gocat e Partisë Socilaliste, Redi Krajli dhe Këshilli ynë Bashkiak, janë përditë me ju, janë çdo orë me ju, jetojnë me ju, punojnë për ju dhe janë pjesë e skuadrës tonë fituese. Ata thonë ‘na jepni Bashkinë që të rrëzojmë Qeverinë’. Ne themi ‘na jepni Bashkinë që t’i shërbejmë, bashkë me Qeverinë, interesave të Kavajës’. Bashkia, shokë, nuk është instrument për sherr. Këto 404 apartamente, pa ndihmën e qeverisë, nuk do të bëheshin dot; qendrat shëndetësore, pa ndihmën e qeverisë, nuk do të bëheshin dot; këto rrugë e këto ujësellësa, pa ndihmën e Qeverisë, nuk do të bëheshin dot. Ndaj, duke pasur Redin, që i bie telefonit të Edi Ramës, çdo Ministri, Kryetarit të Bashkisë së Tiranës, duke pasur Këshillin Bashkiak të Partisë Socialiste, që nuk e braktis detyrën dhe i afron njerëzit, ne e përdorim Bashkinë si instrument për të bërë punë dhe jo si mjet për të hapur sherr”, tha Veliaj./CNA

Lajmet e fundit nga