LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Boçi “i drejton gishtin" qeverisë/ Për banorët e Shirgjanit kujtohen vetëm për fushata zgjedhore

1 Prill 2023, 16:50, Politikë CNA
Boçi “i drejton gishtin" qeverisë/ Për banorët
Kandidati i opozitës për Elbasanin, Luçiano Boçi

Kandidati i opozitës për Elbasanin, Luçiano Boçi ka zhvilluar një takim me banorët e fshatit Shirgjan të Elbasanit.

Boçi ka denoncuar mënyrën se si banorët e këtij fshati po trajtohen nga qeveria duke theksuar se qeveria kujtohet për ta vetëm gjatë periudhave të fushatave zgjedhore.

Ndër të tjera me anë të një postimi në rrjete sociale ku ka ndarë dhe foto nga takimi me banorët e Shirgjanit, Boçi ka nënvizuar se ka një plan konkret për mdërhyrje emergjente dhe masa konkrete për njësitë administrative të lëna në harresë.

“Në Shirgjan janë të lodhur me premtime, duan punë dhe investime konkrete.

Ka vetëm një periudhë të vitit kur banorët e Shirgjanit shohin kush i qeveris, fushata zgjedhore. Pas kësaj, fytyrat, premtimet dhe investimet harrohen. Njësia administrative dhe banorët e Shirgjanit kanë qenë gjithnjë në listë pritje.

Gjeta të gjithë dakordësinë e banorëve dhe strukturave tona për të punuar të gjithë bashkë për të ndryshuar në 14 maj. Plani i ndërhyrjeve emergjente ka masa konkrete për njësitë administrative që janë lënë tërësisht në harresë”, shkruan ai./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga