LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"U takuam para një muaj"/ Paloka zbardh detaje nga takimi informal me Gazmend Bardhin

1 Prill 2023, 17:28, Politikë CNA

"U takuam para një muaj"/ Paloka zbardh detaje nga takimi

Deputeti demokrat, Edi Paloka është shprehur se ai ka zhvilluar një takim informal me deputetin Gazmend Bardhi para një muaji.

Gjatë një dalje mediatike, Paloka u shpreh se biseda e tyre ka qenë e fokuruar tek negocitat brenda Partisë Demokratike, ku sipas tij ata kanë rënë dakord për një kompromis.

Deputeti Paloka ka theksuar se edhe nëse deputetët ishin dakord, ishte kreu i grupit “të vulës”, Enkelejd Alibeaj që nuk e pranoi kompromisin e tyre.

“Kemi zhvilluar një takim informal me Gazmend Bardhin para një muaji dhe kemi folur për negocim. Kemi bërë biseda per kompromis. Ne ramë dakord por ishte Alibeaj ai që nuk e konfirmoi. Brenda atij grupi nuk ka mirëkuptim. Enkelejd Alibeaj nuk ra dakord as me deputetët e tij.Nuk është sekret që brenda atij grupi nuk ka mirëkuptim. Ai grup që për mua u tregua më koshient dhe mbrojti interesin e PD pavarësisht pozicionit ku janë, tentuan të arrinin në një kompromis për të mos e dëmtuar PD. Përderisa demokratët donin Berishën, mund të qëndronin brenda PD, por momenti kur filloi gjyqi ishte një lojë bashkëpunimi me Ramën dhe këtu ishte edhe përçarja reale e PD-së”, u shpreh Mediu./CNA

Lajmet e fundit nga