LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha paralajmëron demokratët/ “Çdo votë për Alibashën, shkon për Ramën”

2 Prill 2023, 12:07, Politikë CNA
Berisha paralajmëron demokratët/ “Çdo votë për
Ish-kryeministri Sali Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se Lulzim Basha dhe Enkelejd Alibeaj përbëjnë shëmtirën politike më të madhe dhe janë pengjet më të keqpërdorura në historinë e politikës.

Nga qyteti i Shkodrës ku dhe përkujtoi katër martirët që humbën jetë në 2 prill të 1991, Berisha dha mesazhin për demokratët se do të fitojë zgjedhjet e 14 majit, ndërsa u kujton se çdo votë për grupin e “Alibashëve”, është votë për Edi Ramën.

Do të fitojmë zgjedhjet në 14 maj. Do t'u garantojmë qytetarëve votën e lirë.

Sa i përket binomit Basha-Alibasha, mund të them që përbën shëmtirën politike më të madhe, janë pengjet më të keqpërdorura në historinë politike të Shqipërisë, janë pengjet e Edi Ramës, çdo votë për ta është e Edi Ramës”, tha Berisha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga