LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Vjedhje e tmerrshme me bitcoin"/ Akuzat "LIVE" në Kuvend

24 Nëntor 2022, 19:40, Politikë CNA

"Vjedhje e tmerrshme me bitcoin"/ Akuzat "LIVE" në

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha, ka denoncuar sërish aferën e Portit të Durrësit. 

Në fjalën e tij në Kuvend ai u akuzoi kryeministrin Edi Rama se ai po vjedh përmes kriptovalutës "Bitcoin".

"Kush janë 60% të klientevë të offshore, Rama Olsi dhe shokët e tij. Ju thoni 800 milionë, po këto para do jenë paralarje. Ju që tani po vidhni në mënyrë të tmerrshme me bitcoinin.

A nuk ishit ju që sollët me urgjencë ligjit për bitcoinin. Mbushin depozitat e tyre dixhitale."- u shpreh Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga