LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“'Non grata' gënjen dhe shpif publikisht”/ Trimërohet Lulzim Basha nga rrjetet sociale

24 Nëntor 2022, 12:26, Politikë CNA

“'Non grata' gënjen dhe shpif publikisht”/

Lulzim Basha ka reaguar pas akuzave të kreut të PD-së, Sali Berisha, se është i përfshirë në një aferë mafioze që ka lidhje me Portin e Durrësit.

Me anë të një postimi në rrjete sociale, Basha shkruan se "non grata" gënjen dhe shpif publikisht.

“Arsyeja pse 'non grata' gënjen dhe shpif publikisht është që të heqë vëmendjen nga ky fakt: ai dhe oligarkët e oborrit të tij janë të zhytur kokë e këmbë në aferën e Portit të Durrësit. Dhe jo vetëm aty”, shkruan Basha./CNA.al

Lajmet e fundit nga