LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zgjedhjet e 14 majit/ Ja kush i zgjedh kandidatët e përçarësve të PD-së

24 Nëntor 2022, 12:07, Politikë CNA

Zgjedhjet e 14 majit/ Ja kush i zgjedh kandidatët e

Jashtë ambienteve të Kuvendit, kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha, ka folur edhe për grupin përçarës dhe kandidaturat e tyre në zgjedhjet e 14 majit.

Sipas tij çdo kandidat i Alibeajt është në emër të kryeministrit, Edi Rama.

“Çdo kandidat që del gjoja është në emër të Edi Ramës. Kjo është shumë e qartë. Ne e kemi përcaktuar Edi Ramën, si armikun një të Partisë Demokratike, si njeriun që kërkon të zhdukë opozitën dhe Partinë Demokratike, por si njeriu që do të marrë veprimet më ndëshkuese për këto veprime. Partia Demokratike është në të drejtën morale dhe kushtetuese të këtij vendi, për të qenë opozitë e pavarur", tha Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga