LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha ‘shigjeton’ Yuri Kim/ Gjërat do të ishin ndryshe, nëse s’do të fliste mbrëmjen e 25 prillit

23 Nëntor 2022, 22:00, Politikë CNA
Berisha ‘shigjeton’ Yuri Kim/ Gjërat do të ishin ndryshe,
Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha, ka “shigjetuar” ambasadoren amerikane, Yuri Kim, gjatë një takimi që ka mbajtur me krerët e degëve të Tiranës.

Berisha tha se nëse Yuri Kim nuk do të kishte përshëndetur zgjedhjet e 25 prillit në darkë, gjërat sot mund të ishin ndryshe.

Sipas tij, ambasadorja nuk qëndroi në lartësinë e respektit për votën e lirë.

“E shikoni zonjën Kim që kalon nga një mbledhje me gjykatësit në këto. I kujtoj vetëm një gjë zonjës. Nëse nuk do të kishte shkuar të urojë zgjedhjet e 25 prillit në darkë, ndoshta do të ishin gjërat pak më ndryshe, se gjithçka buron nga vota.

Dhe në rast se ne u rrokullisëm në këtë mënyrë, u rrokullisëm se na u rrëmbye vota. Jashtë saj nuk ka demokraci, shtet ligjor e drejtësi. Do të kishte qenë shumë mirë të qëndronte në lartësinë e respektit për votën e lirë, por nuk qëndroi. Do të qëndrojmë ne, sado e vështirë të jetë kjo, sepse vetëm me votën e lirë ne mund të bëhemi një vend i zhvilluar si vendet e tjera”, theksoi kreu i PD-së./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga