LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Alibeaj, si avokat i Bashës/ Dha dorëheqjen me një arsye politike fisnike

23 Nëntor 2022, 21:24, Politikë CNA
Alibeaj, si avokat i Bashës/ Dha dorëheqjen me një arsye politike
Foto arkiv - Lulzim Basha dhe Enkelejd Alibeaj

Enkelejd Alibeaj ka folur si avokat i Lulzim Bashës, teksa komentoi dorëheqjen e këtij të fundit si kryetar i Partisë Demokratike.

Teksa pranoi që kanë komunikim, Alibeaj u mundua të justifikojë dështimin si kryetar të Bashës.

Ai deklaroi në emisionin “Debat” nga Alba Alishani se Basha dha dorëheqjen me një arsye politike fisnike, për të hequr problemin në parti.

“Zoti Basha është anëtar i grupit parlamentar të PD-së dhe unë kam komunikim me të gjithë anëtarët. Basha ka dhënë dorëheqjen, me një arsye politike fisnike besoj unë. Ai tha se po largohet për të hequr problemin në parti. Për të njëjtën arsye duhet të largohej edhe zoti Berisha, por nuk është larguar. Nuk ka ndodhur asgjë që të mund të ndryshonte qëndrimin tonë apo të zotit Basha. Nëse i kthehemi memories, shkaku i pretenduar nga Berisha në atë kohë ishte dualizmi. Basha u dorëhoq që të dorëhiqej edhe zoti Berisha”, theksoi Alibeaj./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga