LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Alibeaj ‘kapet’ pas aleatëve të Berishës/ Kam adoptuar qëndrimin e tyre

23 Nëntor 2022, 21:12, Politikë CNA
Alibeaj ‘kapet’ pas aleatëve të Berishës/ Kam
Enkelejd Alibeaj

Enkelejd Alibeaj i grupit të përçarësve, ka folur për kandidatët për bashkitë në zgjedhjet vendore të 14 majit.

Duke justifikuar edhe njëherë dështimin e gjetjes së një dakordësie me PD-në, Alibeaj është kapur pas aleatëve të Sali Berishës.

Ai tha në emisionin “Debat” nga Alba Alishani se ka pasur takime me aleatët e Berishës dhe për zgjedhjen e kandidatëve ka adoptuar qëndrimin e tyre.

“Për të qenë fitues kandidati i PD-së, aleanca që duhet bërë është me njerëzit dhe me vlerat. Ne nuk detyrojmë askënd dhe as nuk lusim njeri që t’u qëndrojë vlerave tona. Unë kam pasur kontakte me të gjithë kryetarët e partive aleate dhe nga këto diskutime me zotin Mediu, me zotin Duka dhe me PDIU, kërkesa e tyre është: na duhet një kandidat fitues dhe për të nxjerrë këtë është sondazhi. Duke qenë se këta kolegë aleatë është i arsyeshëm, edhe ne kemi adoptuar të njëjtin qëndrim”, deklaroi Alibeaj./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga