LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto-Rama zë kokën me duar/ Çfarë ndodhi gjatë bllokimit të foltores në Kuvend

24 Nëntor 2022, 11:14, Politikë CNA

Foto-Rama zë kokën me duar/ Çfarë ndodhi gjatë

Seanca e Kuvendit nuk ka shkuar ashtu siç ishte parashikuar.

Që në hapje ka nisur me debate të forta, pasi mazhoranca ka dhënë pëlqimin që të mos zgjaten afetet kohore të diskutimeve mbi marrëveshjen për Portin e Durrësit.

Pas kësaj situata është tensionuar dhe kreu i PD-së, Sali Berisha, bashkë me deputetë të tjerë të opozitës kanë bllokuar foltoren dhe kanë nisur fjalimet "live" nga rrjetet sociale.

Ndërkohë që Berisha fliste kryeministri Edi Rama, herë është parë duke biseduar me ministrat, herë duke pirë kafe, dhe më pas duke mbajtur kokën me duar.

Fotot e mëposhtme, pasqyrojnë situatën e sotme në Kuvend, dhe sjellin atë çfarë nuk u kap nga kamerat./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga