LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Debate të ashpra në Kuvend/ Nikolla paralajmëron Berishën për përjashtim

24 Nëntor 2022, 10:50, Politikë CNA
Debate të ashpra në Kuvend/ Nikolla paralajmëron Berishën
Berisha ne Kuvend

Kryetari i PD-së, Sali Berisha, ka bllokuar Foltoren në seancën parlamentare të ditës së sotme, ku ka kërkuar të drejtën për replikë ndaj kreut të grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla.

Pasi kjo kërkesë u refuzua nga kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, Berisha ka hyrë "live" në rrjetet sociale ku ka vijuar të mbajë fjalimin e tij.

Nikolla i kujtoi rregulloren dhe e paralajmëroi se do të përjashtohej, ai vijoi të fliste. Më pas kryeparlamentarja e ndërpreu seancën./ CNA.al

Lajmet e fundit nga