LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Marrëveshja për Portin e Durrësit/ Tërhiqet mazhoranca

24 Nëntor 2022, 11:49, Politikë CNA

Marrëveshja për Portin e Durrësit/ Tërhiqet mazhoranca

Pas rreth 1 orë sherri dhe tensioni në Kuvend, mazhoranca është detyruar të pranojë kërkesën e opozitës në lidhje me kohën pa afat për të diskutuar lidhur me projektin e Portit të Durrësit.

Mazhoranca kishte vendosur fillimisht 6 orë, por pas këmbënguljes së kreut të PD-së, Sali Berisha, dhe deputetëve të selisë blu që bllokuan foltoren, është tërhequr.

Në konferencën flash të kryetarëve mazhoranca miratoi kërkesën e opozitës për debat me kohë të palimituar/CNA.al.

Lajmet e fundit nga