LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Si lidhet Basha dhe kunati i tij me Portin e Durrësit/ Luan Baçi zbulon prapaskenat

24 Nëntor 2022, 18:49, Politikë CNA

Si lidhet Basha dhe kunati i tij me Portin e Durrësit/ Luan Baçi

Deputeti Luan Baçi ka akuzuar Lulzim Bashën se ai është përfshirë në aferën e Portit të Durrësit.

Ai shprehet se kunati i Bashës ka qenë menaxher në firmat që fshihen pas Portit të Durrësit duke theksuar se ka qenë ai që ka ndryshuar emrat.

“Kanë dalë fakte që Basha është i përfshirë në Portin e Durrësit. Faktet janë se kunati i tij ka qenë menaxher në atë ndërmarrje, në atë firmë, vazhdon të jetë, ndryshojnë emrat e firmave. Është një aferë korruptive e mirorganizuar mes Ramës dhe kësaj opozite të blerë. Basha është i përfshirë përmes kunatit dhe shumë individëve të tjerë që kanë marrëdhëniet e tyre të biznesit”- tha Baçi për "Euronews"./CNA.al

Lajmet e fundit nga