LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Parlament maskarenjsh"/ Deputeti i 365 votave nuk pendohet për fjalorin fyes

24 Nëntor 2022, 17:46, Politikë CNA

"Parlament maskarenjsh"/ Deputeti i 365 votave nuk pendohet për

Deputeti i 365 votave, Petrit Vasili, ka reaguar pas vendimit të sekretariatit të Kuvendit për përjashtimin e tij, për fjalorin fyes kundrejt deputetit Taulant Balla.

Ai shprehet se nuk është penduar, duke mos e kursyer edhe një ofendim tjetër për parlamentin ku bën pjesë dhe vetë.

“Standardi i këtij parlamenti maskarenjsh është që lejon vetëm që të hapet gropa septike e Edi Ramës që lëshon vetëm pisllëk të pafund, qoftë në pikëpamje etike, qoftë në pikëpamje morale dhe politike, por në mënyrë të veçantë etike,” – u shpreh Vasili.

Ndër të tjera ai tha se këto janë masat e vetma që mund pasi mazhoranca është kapur me “presh në duar” për Portin e Durrësit./CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga