LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vizita dy ditore e Ramës në Britani/ Kryeminstri takohet me Rishi Sunak

23 Mars 2023, 18:07, Politikë CNA

Vizita dy ditore e Ramës në Britani/ Kryeminstri takohet me Rishi

Kryeministri Edi Rama është takuar me homologun, Rishi Sunak.

Dy krerët e qeverive pritet të diskutojnë për çështje aktuale të politikës ndërkombëtare, si dhe forcimin e bashkëpunimit mes vendeve.

Më herët Rama u takua edhe me kryetarin e Kuvendit britanik, Lindsay Hoyle, ku kjo e fundit  shprehu keqardhjen për retorikën e përdorur ndaj shqiptarëve.

“Takim me Kryetarin e Kuvendit të Mbretërisë së Bashkuar, Lindsay Hoyle, i cili shprehu keqardhje për retorikën shqetësuese ndaj shqiptarëve dhe duke nënvizuar domosdoshmërinë e luftës së përbashkët kundër rrjeteve kriminale, theksoi vlerat e pamohueshme të komunitetit shqiptar në Britani, si edhe ngriti lart rolin e Shqipërisë në arenën ndërkombëtare”, shkroi Rama./CNA

 

Lajmet e fundit nga