LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Deklaratat e Braverman/ Rama, për "BBC": Të turpshme për politikën britanike

23 Mars 2023, 12:59, Politikë CNA
Deklaratat e Braverman/ Rama, për "BBC": Të turpshme
Kryeministri Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Britaninë e Madhe ku pritet të takojë homologun e tij Rishi Sunak.

Gjatë një interviste për programin “Today” të "BBC Radio 4", kryeministri i ka komentuar deklaratat e sekretares Suella Braverman për emigrantët shqiptarë, duke i quajtur të turpshme për politikën britanike.

Rama nënvizoi se është thelbësore që marrëdhëniet mes dy vendeve të mos përcaktohen nga disa “mollë të kalbura”.

 “Fatkeqësisht ne e kemi parë veten dhe komunitetin tonë të veçohen në këtë vend për qëllime politike. Ka qenë një moment shumë, shumë i turpshëm për politikën britanike,” është shprehur Rama./ CNA.al

Lajmet e fundit nga