LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sot, festa e Sulltan Nevruzit/ Rama uron besimtarët: Pranvera të çelë në zemrat tuaja

22 Mars 2023, 08:05, Politikë CNA

Sot, festa e Sulltan Nevruzit/ Rama uron besimtarët: Pranvera të

Kryeministri Edi Rama ka uruar të gjithë besimtarët shqiptarë bektashinj për festën e Sulltan Novruzit.

Nëpërmjet një postimi në rrjete sociale, Rama ka uruar që pranvera të çelë në zemrat e shqiptarëve si kuptimi i ditës së sotme të shënuar.

“MIRËMËNGJES dhe në festën e Sulltan Nevruzit, uroj që pranvera të çelë në zemrat tuaja si vetë kuptimi i kësaj dite të bekuar”, shkruan ai./CNA.al

Lajmet e fundit nga