LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“14 maji”/ "Lëvizja bashkë" regjistrohet në zgjedhje

21 Mars 2023, 16:48, Politikë CNA

“14 maji”/ "Lëvizja bashkë" regjistrohet në

Partia “Levizja Bashkë” me në krye Arlind Qorin është regjistruar në zgjedhjet e 14 majit.

Vendimi është marrë ditën e sotme nga Kolegji Zgjedhor.

Në seancë u vendos rrëzimi i vendimit të Komisionit Qendror të Zgjdhjeve për mosregjistrimin e partisë në fjalë në zgjedhje dhe detyrimin e KQZ-së për zbatimin e këtij vendimi.

Arlind Qori u është bashkuar zyrtarisht kandidatëve të partive të tjera në garën e kryetarit për Bashkinë e Tiranës./CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga