LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

KAS rrëzoi ankimimin e PD-së/ Berisha: Rama kontrollon çdo qelizë të kësaj administrate

23 Mars 2023, 15:23, Politikë CNA

KAS rrëzoi ankimimin e PD-së/ Berisha: Rama kontrollon çdo

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha, u shpreh se vendimi i KAS-it për rrëzimin e ankimimit të tij që të pezullohej regjistrimi i PD-së së Alibeajt në zgjedhje ishte një urdhër nga Kryeministri Edi Rama.

Gjatë një deklarate para gazetarëve, kryedemokrati u shpreh se Komisioni i Ankimeve dhe Sanksioneve se Rama ka kontroll në çdo qelizë të administratës shtetërore.

“Është një urdhër nga Edi Rama. Rama është njeriu që edhe sot që nuk njeh asnjë ligj, rregull moral, që kontrollon çdo qelizë të kësaj administrate të këtij shteti”, tha Berisha./CNA

Lajmet e fundit nga