LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tirana, “zonë e kuqe”/ Zbulohet vendi ku do të mbahet protesta e Opozitës

5 Dhjetor 2022, 13:55, Politikë CNA

Tirana, “zonë e kuqe”/ Zbulohet vendi ku do të mbahet

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka zbuluar vendin ku do të mbahet protesta e nesërme e paralajmëruar nga Opozita.

Ndërsa ka përgëzuar Partinë Demokratike për procesin e primareve ai ka ftuar qytetarët që t'i bashkangjiten protestës.

 “Shumë urime për Partinë Demokratike për procesin transparent, civilizues dhe në interes të demokracisë direkte të Primareve. Një hap i madh përpara! Nesër të gjithë bashkë në bulevardin 'Dëshmorët e Kombit' në mbrojtje të Kushtetutës, lirisë dhe demokracisë”, shprehet Meta në një postim në rrjetet sociale./CNA.al

Lajmet e fundit nga