LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Katër “të infiltruarit” e Ilir Metës fitojnë në Primare/ Bashkitë ku do të garojnë

5 Dhjetor 2022, 11:50, Politikë CNA

Katër “të infiltruarit” e Ilir Metës fitojnë

Katër kandidatë të Ilir Metës kanë fituar në Primaret e mbajtura një ditë më parë. Megjithëse në dy bashki u shkua vetëm me një kandidat, si në Skrapar dhe Kuçovë.

Në Skrapar kandidat i PL-së dhe që do të garojë në zgjedhjet e 14 majit, kundër socialistëve është Eugen Mustafallari.

Edhe në Kuçovë pati një kandidat që vinte nga PL-ja, Lefter Maliqi.

Kandidati i PL-së ka fituar edhe në Memaliaj. Ai është Alert Malaj.

Suzana Topi është një tjetër kandidatë e PL-së që ka fituar në Prrenjas./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga