LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mbyllet numërimi i votave, kryeson Këlliçi/ Gara në balotazh

5 Dhjetor 2022, 01:02, Politikë CNA

Mbyllet numërimi i votave, kryeson Këlliçi/ Gara në

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në të gjitha degët e PD-së në Tiranë.

Gara ka shkuar në balotazh, megjithëse në këtë garë ka kryesuar Belind Këlliçi me 4040 vota.

I dyti është renditur Ilir Alimehmeti me 2196 vota, ndërsa i treti Gerti Bogdani me 1819 vota.

Gara do të shkojë në balotazh mes Këlliçit dhe Alimehmetit, e cila do të zhvillohet në datën 11 dhjetor.

Rezultati:

Belind Këlliçi - 4040 vota

Ilir Alimehmeti - 2196 vota

Gerti Bogdani - 1819 vota

Julian Deda - 157 vota

Adriana Kalaja - 128 vota

Enkelejda Fejzo - 66 vota

Fatmir Merkoçi - 35 vota

Të pavlefshme - 29 vota

Votues gjithsej - 8470/ CNA.al

Mbyllet numërimi i votave, kryeson Këlliçi/ Gara në

Lajmet e fundit nga